انواع گرید لپ تاپ های استوک ؛ کدامیک بهتر است؟

لپ تاپ های استوک، کلاهایی دست دوم و با قیمتی کمتر هستند و یا محصولاتی هستند که بلا استفاده به فروشگاه پس آورده می شوند، به طور کلی می توان گفت لپ تاپ های استوک اجناس بسیار تمیزی هستند که با قیمت مناسب به فروش می رسند. همین امر، خرید این محصولات بسیار به صرفه کرده است. قیمت این محصولات و کارایی آن ها به انواع گرید لپ تاپ های استوک وابسته است. در صورتی که قصد خرید دارید پیشنهاد می کنیم حتما سری به مقاله ی راهنمای خرید لپ تاپ استوک در ایران بزنید.

انواع گرید لپ تاپ های استوک

به طور کلی لپ تاپ های استوک از لحاظ کارکرد و تمیزی به پنج گرید تقسیم می شوند که عبارتند از:

گرید A+++

این نوع از لپ تاپ های استوک هیچ گونه خط و خوشی ندارند. جعبه این محصولات همواره سالم هستند. در واقع این محصولات به میزان بسیار کمی مور استفاده قرار گرفته است و همین امر کارایی طولانی مدت آن را تضمین می کند.

گرید A++

محصولاتی که در این گرید جای می گیرند هم خط و خش و یا زدگی ندارند اما جعبه ی آن ها موجود نمی باشد. این محصولات بیشتر از گرید قبلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

گرید A+

لپ تاپ های بسیار تمیزی که همانند گرید قبلی کارتن و جعبه ندارند اما روی آن ها خط و خشی بسیار جزئی وجود دارد که از نمای دور قابل مشاهده نیستند. این محصولات طول عمر و کارکرد خوبی نیز دارند.

گرید A

در این‌گروه، لپ تاپ هایی را فروشنده برای شما می آورد که خط و خش جزئی دارند. حتی ممکن است در بعضی موارد، بخشی از رنگ سطحی آن ها پریده باشد. اما برای دیدن این خوردگی ها باید دقت کرد، زیرا به خوبی دیده نمی شوند.

گرید B

این دسته از لپ تاپ های استوک بدون کارتن و جعبه هستند. بر روی سطح بدنه ی آن ها خط و خش دیده می شود. نکته ی حائز اهمیت این است که این محصولات از لحاظ فنی کاملا سالم و بدون ایراد هستند. اگر وجود خط و خشی برای خریدار مهم نباشد می تواند با خرید از این گرید، محصولی با کارایی گرید A+++ تهیه نماید.

کدام یک از انواع گرید لپ تاپ های استوک بهتر است؟

همان طور که توضیح داده شد کارایی لپ تاپ های استوک در این گرید ها با هم چندان تفاوتی ندارند اما میزان استفاده از آن ها و تمیزی ظاهر آن ها متفاوت است. اگر به دنبال یک محصول کامل تمیز و تقریبا نو هستید، بهتر است گرید اول را انتخاب کنید؛ زیرا به یقین می توان گفت یا استفاده نشده اند و یا به میزان خیلی کمی مورد استفاده قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که هر چه به گریدB  نزدیک تر می شویم، قیمت محصولات کاهش می یابد.

دسته بندی های دیگری برای لپ تاپ های استوک وجود دارند که اکنون به بیان آن ها می پردازیم:

انواع گرید لپ تاپ های استوک بر اساس وزن

لپ تاپ های متوسط ( نوت بوک و الیت بوک):

لپ تاپ های متوسط ( نوت بوک و الیت بوک):

لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ۱۱ تا ۱۷ اینچ که می توانند پردازش های سنگین را انجام دهند و هم چنین می توان رم و هارد ان ها را به اسانی ارتقا داد. وزن متوسط این محصولات چیزی حدود ۳/۵-۲ گرم می باشد. اغلب لپ تاپ های استوک در این گروه قرار می گیرند. معمولا این محصولات مورد استفاده ی کسانی قرار می گیرند که به صورت حرفه ای کار می کنند.

لپ تاپ های الترابوک

لپ تاپ های الترابوک

محصولاتی با صفحه نمایش ۱۲ تا ۱۴ اینچ و با قدرت پردازش متوسط که برای مصارف دانشجویی به کار می روند اما برای چردازش های بسیار قوی مناسب نیستند. از مزایای این لپ تاپ ها می توان به وزن سبک و طراحی زیبای آن ها اشاره کرد.

لپ تاپ های هیبریدی و نباتی

لپ تاپ های هیبریدی و نباتی

این محصولات کاربرد هایی بین لپ تاپ و تبلت دارند که دارای قابلیت جداسازی کیبورد و صفحه نمایش لمسی می باشند. از ویژگی های این لپ تاپ ها می توان به قردت پردازش متوسط و قیمت  نسبتا بالا به دلیل طراحی های زیبا اشاره کرد. صفحه نمایش این دستگاه ها بین ۱۰ تا ۱۲ اینچ می باشد. مدل های سورفیس مایکروسافت در این گروه قرار دارند. این مدل ها بر پایه ی پلتفرم ویندوز و پردازنده های ۸۶× می باشند.

دسته بندی دیگر بر اساس کاربرد می باشد که شامل موارد زیر است:

  • مولتی مدیا و مصارف خانگی و دانشجویی
  • حرفه ای و لندینگ
  • بازی و گیم

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه